World Venturs je multi-level marketingová (MLM) společnost, která funguje jako online cestovní klub a nabízí různé cestovní balíčky. Společnost WorldVentures Holdings, LLC je už několik let hlavním tématem mnoha internetových diskuzí. Všechny diskuze se přitom snaží zodpovědět jednu a tutéž otázku: Je World Ventures podvod, letadlo nebo legitimní byznys? Nechme stranou často zaujaté příspěvky z diskuzí a pojďme se podívat na skutečná fakta.
WorldVentures: Levné cestování po celém světě
Každá solidní MLM firma by měla mít kvalitní a hodnotný produkt. Produktem WorldVentures jsou pobyty v zahraničí, nebo chcete-li cestovní balíčky. Hned na začátek uveďme, že některé cestovní balíčky, které WV nabízí, jsou skutečně levné. Jenže na rozdíl od obdobných webů, které umožňují levné cestování, WV v ceně balíčků nezahrnuje dopravu. K ceně balíčku tak musíte přičíst například cenu letenek. Balíčky WorldVentures jsou navíc dostupné pouze pro zaregistrované uživatele. Další věcí ohledně cestovních balíčků je, že budete cestovat společně s dalšími klienty WV, což nemusí vyhovovat každému.
První velký problém je ale ten, že balíčky mohou zobrazovat jen členové WV. Ostatní tak nemají možnost porovnat nabízené ceny s konkurencí. Pokud by členství bylo jen otázkou registrace, pak by to nebyl zas takový problém, jenže společnost WV si za členství účtuje nemalé poplatky.
Levně, ale se závazky
Pokud se chcete stát členem projektu WorldVentures, musíte uhradit vstupní poplatek $200. Dále si společnost účtuje měsíční členský poplatek $50. U pokročilejšího účtu Platinum jsou poplatky ještě vyšší. Za každý zaplacený dolar získáte 1 bod a za nasbírané body pak nakupujete cestovní balíčky. Mnoho lidí tvrdí, že vstupní poplatek se vám vrátí, protože se vám načte jako body, za které můžete cestovat. Proč by ale někdo platil tak vysoký vstupní poplatek, když ani netuší, co nabídka WV obsahuje, a zda některý z nabízených produktů využije? WV vám navíc nadiktuje, do kdy musíte nasbírané body uplatnit atd.
Vydělávání pomocí WV
Již v úvodu jsme uvedli, že WorldVentures je MLM společnost. To znamená, že vám za přivedení nových (a aktivních) členů nabízí body a finanční odměny. Abyste ovšem mohli prostřednictvím WV vydělávat, musíte zaplatit další poplatky. Pokud do systému WV přivedete alespoň 4 členy, kteří budou platit měsíční poplatek, váš měsíční poplatek vám společnost odpustí.
Podmínkou pro vydělávání je aktivní přístup a schopnost získávat nové a aktivní členy. Lidé, kteří WV propagují, často lákají na vysoké výdělky a finanční nezávislost. Velká část z nich ovšem jen opakuje naučené fráze, aby získali nové členy, vydělali peníze a vyhnuli se měsíčním poplatkům. V realitě nemůže drtivá většina členů o nějaké finanční nezávislosti vůbec mluvit.
Než se do WV připojíte, a především než začnete projekt propagovat, podívejte se například na dokumenty „Income Disclosure Statement“ na webu World Ventures z minulých let. Z nich vyplývá, že na projektu WV vydělává přibližně jen 20% členů. To znamená, že zbylých 80% skončí na nule nebo dokonce se ztrátou. Nezapomeňte také na to, že vydělávat neznamená být finančně nezávislý. Mezi 20% vydělávajících členů totiž patří i ti, kteří ročně vydělají jen pár dolarů. Jen pro zajímavost, v roce 2013 byl medián výdělků 40$ a o dva roky později byl medián 150$.
Je World Ventures pyramidové schéma?
World Ventures nabízí skutečné produkty, takže jejím cílem není obrat své klienty a pak beze stopy zmizet. Služba funguje už přibližně 10 let. Na první pohled se nejedná o žádné ponziho schéma (respektive pyramidu, letadlo). Jenže všichni tento názor nesdílí. Například v Norsku byl na konci roku 2014 projekt World Ventures označen jako podvodné pyramidové schéma. Společnost tak musela svoji činnost v Norsku ukončit.
V úvodu jsme uvedli, že nechceme zohledňovat příspěvky v internetových diskuzích a některé recenze, protože jejich důvěryhodnost nelze ověřit. I přesto si na závěr dovolíme udělat stručné shrnutí recenzí. Tedy alespoň těch zahraničních, protože českých recenzí zatím mnoho není. Lidé chválí například levné cestovní balíčky. Nejedná se ale o pravidlo, takže některé pobyty nejsou nejlevnější a navíc je jejich výběr podle některých klientů hodně omezený. Co se týče WV jako výdělku, jsou ohlasy často negativní. Na World Ventures evidentně vydělává jen hrstka členů, což ostatně ukazuje i výše zmíněná statistika.
Závěr
WorldVentures je z našeho pohledu nezajímavý výdělek, který skutečně vynáší pravděpodobně jen a pouze jeho majitelům. Doporučujeme zvolit jinou metodu online výdělku.
Ja jsem s WV naprosto nespokojeny. Uz vice nez rok se snazim s ‚nimi‘ komunikovat o vraceni penez a vysledek je ten ze mi NIKDO neodpovida !
Poraď se s právníkem a podejte na ně žalobu.
Celý systém je hodně divný a možná i podvodný. Kde končí vložené dolary, na jakém účtu? A co 21% DPH? Při lanaření nových členů neříkají záměrně všechno a stále dokola opakují naučené manipulační fráze, jejichž cílem je nalákat co nejvíc platících členů (možná bývalých kamarádů) a na nich pak parazitovat. Už je dál nezajímá, že 95 % z nich na tom prodělá. Na to musí mít hroší kůži!
Je vobec legalne tu nieco taketo provozovat? V CR a SR?
Volala som na asociaciu ceskych cestovnych kanceliarii, ministerstvo pro mistni rozvoj a ČOI a nikto nevie o tom ze by to tu mohlo byt legalne. Naviac obchodne podmienky MUSITE dostat v jazyku! A urcite nie anglickom!
Díky za článek. Zrovna mě lanaří, našli si mě přes FB, pěkná holka a hnedka její kamarád-šup prezentace a už to jelo … Nevěřím tomu.
Mně neustále chodí do emailu nějaké materiály WorldVentures (protože to chodí do spamu, všiml jsem si toho teprve nedávno) a nedávno dokonce začali psát, že jsem člen a posílají nový ceník poplatků (nikdy jsem se nikam nepřihlásil a nikdy nezaplatil ani korunu). Co s tím? Díky
Nikomu nic neplať. Nejlépe bude to oznámit na policii a finanční policii.
Worldventures nemá oprávnění podnikat v České republice. Všichni její členové jsou registrováni většinou buď na Kypru nebo v Holandsku. Je to jeden velký podvod.
Tato sekta se pravidelně schází a navzájem se podporují a školí, jak nejlépe oblbnout, přesvědčit a zlanařit nešťastníka. Mají na to vypracovaný ucelený systém. Zde se školí, jak mu zatelefonovat a nalákat ho na schůzku, co mu říkat a neříkat, jak odpovídat. Pokud ho na schůzku (travelparty) dostanou, tak zase přesně mířenými dotazy a odpověďmi se snaží svou oběť takzvaně doklepnout, to znamená přinutit ho, aby se zaregistroval a zaplatil vstupní poplatek v dolarech v přepočtu cca 10.000 Kč.
Ti, kteří to organizují, jsou z větší části bývalí finanční poradci z OVB, Pentia apod.. Už v dřívějšku podváděli své klienty a měli co do činění ze zákonem. Jdou přes mrtvoly a jde jim jen o peníze. Jsou to bezpáteřní hajzli, kteří se chtějí živit a parazitovat na neštěstí druhých. Hnus v přímém přenosu!