V dnešní recenzi se podíváme na zajímavý investiční projekt SkyWay Invest, který láká na vysoké zhodnocení vložených peněz. SkyWay je dlouhodobý investiční projekt, který spočívá v nakupování akcií, jejichž hodnota by po uvedení na burzu měla výrazně vzrůst.
Co je to SkyWay a jak funguje
SkyWay je označení pro nový druh dopravního systému, na kterém již několik let pracuje SkyWay Group of Companies. Dopravními prostředky SkyWay budou malé kabiny nebo celé soupravy zavěšené na kolejnicích, které budou viset ve vzduchu. Vývojáři si od nich slibují vysokou rychlost a bezpečnost, nízké náklady na provoz a šetrnost k životnímu prostředí (tedy snad až kromě estetické stránky). Za tímto ambiciózním projektem stojí Anatolij Unitsky, který se problematice inovativních dopravních systémů věnuje již od roku 1977.
Větší pozornost, než samotný dopravní systém, si projekt v Česku získal lákavou investiční nabídkou, která slibuje vysokou kapitalizaci během 2-5 let. Právě tomu se budeme v této recenzi SkyWay věnovat. Do projektu se můžete zapojit tak, že zainventujete (nakoupíte akcie ERSS „ Euroasian Rail SkyWay Systems Holding Ltd) prostřednictvím společnosti SkyWay Capital. Investované peníze by se měly využít k dokončení projektu, výstavbě testovacího EkoTechnoParku a k certifikaci.
Jak lze na projektu vydělat?
Investiční fond SkyWay Capital je oficiální partner skupiny SkyWay a zároveň významný investor. Aktuálně pořídíte 55 akcií za 1$, přičemž minimální investice je pouhých 10$. V budoucnu by akcie měly mít mnohonásobně vyšší hodnotu (podle některých zdrojů stokrát až tisíckrát) a držitelé akcií budou získávat i pravidelné měsíční dividendy.
Další možností, jako pomocí SkyWay vydělat, je doporučování nových členů. Jedná se o víceúrovňový provizní systém, díky kterému vám společnost vyplatí až 20% z investic členů, které do systému přivedete. Výše provizí závisí na tom, kolik nových členů přivedete, v jaké úrovni se člen nachází a kolik peněz do projektu zainventujete.
Je SkyWay podvod?
Je SkyWay podvodný HYIP nebo skutečná příležitost? Někdo by mohl namítnout, že se nemůže jednat o podvod, protože se společnost SkyWay zúčastnila několika veletrhů, stojí za ní úspěšný (a hlavně skutečný) vědec a že výstavba EkoTechnoParku v Bělorusku byla zahájena už před rokem. Je pravda, že to vše důvěryhodnost společnosti zvyšuje, ovšem rozhodně to nezaručuje budoucí úspěch.
V první řadě musíme upozornit, že SkyWay na žádné veřejné burze není, takže nakupované akcie, jsou jen virtuální „předběžné“ akcie. Plánovaný vstup na burzu je v roce 2017 s předpokládanou cenou 1USD za každou akcii. Tato cena by pak měla růst až na desetinásobek. Toto je ovšem vize, která se vůbec nemusí vyplnit.
Otázkou zůstává i MLM model, neboli vyplácení provizí za přivedené členy. Zde už ovšem není řeč o společnosti SkyWay, která vyvíjí nový druh dopravy, ale o investiční společnosti SkyWay Capital. Z jakých peněz společnost tyto provize může vyplácet, když sama nemá žádné příjmy? Společnosti s MLM modelem obvykle nabízejí nějaký produkt, jehož prodejem se peníze vydělají. SkyWay Capital nic takového ale zatím nemá. Nabízí se tedy logická otázka, zda se provize nevyplácejí z investic nových členů (tzv. ponziho schéma).
Zkušenosti se SkyWay
Z internetových diskuzí a recenzí je patrné, že SkyWay Capital peníze z provizí investorům vyplácí. Platby (vklady a výběry) se realizují pomocí několika metod (Adv Cash, Ok Pay, Perfect Money, platební karty, bankovní účet). Pro výběr peněz z provizí musíte zainvestovat požadovanou částku. Jelikož SkyWay stále nevstoupil na burzu, nelze určit skutečnou hodnotu akcií. Pokud budete do projektu investovat, vložte jen tolik peněz, kolik si můžete dovolit ztratit!
Závěr
Systému SkyWay se vyhněte velkým obloukem. Z posledních informací o tomto systému je patrné, že jde o projekt fungující na principech Ponziho schématu a pyramidové hry.
Dobrý den,
Skyway je profesionálně zpracovaný podvodný investiční projekt běloruského původu fungující na principech Ponziho schématu a pyramidové hry.
Níže uvádím odkazy na důkazy a další názory o této skutečnosti:
https://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochrana_spotrebitele/upozorneni/upozorneni_euroasian_rail_skyway.html
Pokud jste jako mnoho dalších naletěli tomuto sofistikovanému podvodu, šiřte prosím tyto informace dále.
S pozdravem
František Tůma
Dobrý den,
děkuji za informaci, upravím doporučení v závěru.
Dobry , ako je to teda s tým skyway , je to podvod či nie ??? Potrebujem jednoduchú odpoved a stručne vysvetlenie lebo do akcii a týchto veci sa vôbec nevyznám . Vopred dakujem
Dobrý den,
projekt pravděpodobně funguje na principu ponziho schematu. Podobně jako například Recyclix, který fungoval několik let, dokonce pořádal pro investory dny otevřených dveří a konference – to vše, aby zvýšil svou důvěryhodnost v očích klientů. Výsledek asi znáte, klienti o své peníze navždy přišli …
Nadúrovňová doprava je stará ako ľudstvo. Najprv boli liany medzi stromami, potom visuté lávky nad riekami, visutá električka Schwebebahn vo Wuppertale, Loop v Chicagu, Alweg, Maglev a pod. ….
Takáto doprava má v ojedinelých prípadoch svoje opodstatnenie, nerieši však dopravné problémy globálne. Problémom je aj nízka rýchlosť ( Nemci už dosiahli viac ako 100 km/h, vyžaduje si to však veľmi masívny systém podperných stĺpov a ich kotvenia, statika nepustí …. Prosím vygooglite si systém Maglev a jeho masívne podpery včítane mohutných horizontálnych nosníkov.
Priehyb nosnej konštrukcie sa dá do istej miery technicky eliminovať predpätím nosníka, avšak je účinný len pri konštantnej hmotnosti nákladu. Problémom je aj vietor, ktorý menej dimenzovanú sústavu nosníkov a vozidiel rozkmitá.
Z technického hľadiska sú nereálne tiež vizualizácie projektu Skyway na tenkých nestabilných nosníkoch. Je zaujímavé, že autori projektu sa vyhovárajú na prebiehajúcu tzv. „certifikáciu“ , bez toho, aby reálne technické riešenie bolo odskúšané …. Kto bude certifikovať? Úradníci ? Čo budú certifikovať? statiku? Farbu vozidiel? Na základe čoho budú certifikovať keď prototyp neexistuje? (pomalé vozidielko v prezentácii v Minsku pohybujúce sa kmitavo na oceľovej konštrukcii snáď sa nepovažuje za prototyp, vhodné je len pre deti do lunaparku …)
Záver:
Projekt po úprave technického riešenia by snáď bol vhodný na riešenie dopravného systému v kritických oblastiach veľkomiest (príklad Wuppertal, Chicago, obidva riešenia som osobne vyskúšal) . Na diaľkovú dopravu osôb a nákladov nie je vhodný.
Myslím si, že technicky orientovaný človek pomerne rýchle rozpozná slabé miesta systému a investícii sa vyhne.
mne včera v nedeľu 4.3.prišiel mail na firemny mail podotýkam že mam potvrdiť njaku registráciu u nich , netušim o čo ide ani som nereagovala na to, následne mi na služobný mobil zvonilo t.č z Ruska nedvihla som tak poslali sms že mám potvrdiť registráciu ktorú poslali mi na mail . Dnes t.j. 5.3. zas mi volali nedvihla som ….otravujú ľudí , nechcem s nimi nič mať.
pred pár dńami som bol oslovený na oboznámenie sa s projektom. samozrejme , že bolo veĺa prospektov, vzletných myšlienok , vízií o bohatstve , ekoógii, životnom prostredí…..vypočul som si a začal som klásť otázky ako predpokladaný investor, ktorého zaujíma iba fungovanie mechanizmu toku peňazí.
– táto informácia je v podstate nedostupná.“ zmluvy a pravidlá“ sa dozviete až poregistrácii.
– registrácia iba cez nejakého už súčasného člena spoločenstva ziskuchtivých..
– odmena pre súčasného člena za získanie nového ( kedy?.ako?, prečo?)
– nie ste akcionár, akcie nejestvujú, nie sú nikde emitované , o ničom nerzhodujete, iba dúfate ( veríte ) v príslub, že ich raz budete mať….
– vymyslené monožstvo a hodnota budúcich “ akcií “ .
financujete “ iba“ zhotovenie technického parku bielorusku , nie firmu, ktorá „eventuálne“ bude predávať ( stavať ) uzatvárať kontrakty
– hmatateľne nemáte nič, iba príslub….
Ak si odmyslíme všetky technické nezmysly, kktoré sa v projekte uvádzajú ( stožiare vzdialené od seba aj 5000m, rýchlosť montáže aj niekoľko km denne , bezkonkurenčne nízke náklady na energiu, tak si treba položiť pár jednoduchých otázok.
prečo tento projekt už musel jednu krajinu opustiť?
prečo všemocný prezident bieloruska, jednoducho nezastreší finančne tento projekt a nezaplaví ním celý svet?
prečo je príslub odmien pre získavavanie nových členov, keď nie je z čoho? ( ak nie práve z Vašich 🙂 )
prečo si nemôžete preštudvať celý zmluvný a finančný mechanizmus a rozhodnúť sa či už ako nadšenec, alebo vizionár investovať do projektu ?
Mne z toho vychádza iba jedno . VEĽMI VEĽMI VEĽMI dobre prepracovaná pyramída