Coince je internetový investiční projekt s vysokou návratností (HYIP). Jak už tomu u takových projektů bývá, vysoká není nejen návratnost, ale také riziko, že o investované peníze přijdete. Jak Coince funguje, jakých zisků by měli investoři dosáhnout a proč mnoho lidí považuje Coince za podvod, zjistíte v této recenzi.
Jak projekt funguje?
Zásadní nevýhodou je, že společnost neuvádí téměř žádné informace o tom, jak využívá peníze investorů. Na oficiálním webu je pouze uvedeno, že se společnost zabývá nákupem a prodejem elektřiny. Zaměřuje se přitom zejména na výpočetní střediska pro těžbu Bitcoinu, které mají vysokou spotřebu energie a přitom se snaží náklady za energie minimalizovat.
On-line investoři mohou využít dlouhodobých smluv na nákup velkého množství levné energie, na čemž by měli vydělávat. Nákupní cena je totiž 0,05 USD/kWh, zatímco prodejní cena je 0,09 USD/kWh. Společnost láká na zhodnocení 3% za den, které se vám bude připisovat po dobu 60 dní, takže byste měli vydělat celkem 180% velikosti vkladu. Alternativním balíčkem je 10 denní investice s denním zhodnocením 18%. Aktuální nabídka se ale může lišit, protože se jedná o omezené nabídky, které Coince často obměňuje.
Abyste se mohli do projektu Coince zapojit, musíte investovat alespoň $10. Společnost si neúčtuje žádné vstupní poplatky ani poplatky za vklad peněz. Zisky můžete vybírat maximálně jednou denně. Pokud se rozhodnete vybrat peníze, musíte zaslat žádost o výběr, kterou najdete v záložce WITHDRAW. Minimální částka pro výběr, který by neměl trvat déle než 48 hodin, je 1$. Pro vklady a výběry peněz se nabízí několik platebních systémů (Perfect Money, Payeer a Bitcoin).
Coince a podvodné ponziho schéma?
Součástí Coince je také 3 stupňový referral-systém, takže pokud do projektu dokážete přivést nové členy, získáte jako provizi část jejich investic. Z investic členů první úrovně získáte 5%, z druhé úrovně 2% a ze třetí úrovně 1%. Do první úrovně patří ti členové, kteří se do systému zaregistrují přes váš odkaz. Druhou (respektive třetí) úroveň tvoří členové, které do systému přivedou lidé z vaší první (respektive druhé) úrovně. Pokud je váš vklad alespoň 400 USD a přivedete do systému minimálně 8 nových členů, můžete získávat vyšší provize (8% z první úrovně, 3% z druhé a 1% ze třetí úrovně).
Právě kvůli referral-systému a také kvůli absurdně vysokému zhodnocení považuje mnoho lidí Coince za podvodné Ponziho schéma. Není se čemu divit, protože drtivá většina HYIPů funguje právě na principu Ponziho schématu.
Takové projekty vám sice mohou vyplácet peníze, ovšem jen dokud do systému budou přicházet noví členové. Autoři takových podvodů totiž peníze nezhodnocují, tak jak tvrdí, ale používají vklady nových klientů pro vyplácení zisků starším klientům. Projekty s ponziho schématem jsou neudržitelné a dříve nebo později se zhroutí, takže zainventované peníze, které si nestihnete vybrat, už nezískáte zpět.
Zkušenosti s Coince
Provozující společnost Power Supplies & Equipment Limited sídlí v Londýně. Problém je v tom, že tato společnost není nikde registrovaná a pravděpodobně vůbec neexistuje. Projekt Coince byl spuštěn teprve na začátku roku 2016. Ačkoliv mnoho členů potvrdilo, že Coince zisky skutečně vyplácel, v srpnu 2016 internet zaplavily varující články, že Coince přestal vyplácet. Je tedy dost možné, že Coince přestal být pro jeho autory ziskový a proto jej brzy zcela ukončí.
Investování do HYIP projektů je vždy velmi riskantní, protože nemůžete vědět, kdy autoři projektu přestanou zisky vyplácet. Všimněte si také, že všechny platební metody, které HYIP projekty podporují, jsou anonymní. Stejně tak nedohledáte ani informace o provozujících společnostech. Získat své peníze zpět, pokud nějaký projekt přestane vyplácet, je kvůli tomu prakticky nemožné.
Závěr
Investičnímu projektu Coince se vyhněte velkým obloukem. Již několik měsíců je projekt v platební neschopnosti, fungovat přestala dokonce i uživatelská administrace. Doporučujeme zvolit jinou metodu online výdělku.